Galatasaray Başkanı Özbek’ten Süper Kupa çağrısı: Ben isterim ki Fenerbahçe tam takım gelsin

Şanlıurfa’da oynanma kararı alınan Süper Kupa maçı için gittiği kentte açıklama yapan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, rakibi Fenerbahçe için, “Maçın oynanması lazım. Galip gelenin de kupayı alması lazım. Bunun dışında bir sürü senaryo konuşuluyor. Herkes bir şey söylüyor. Bunları doğru bulmuyorum. Benim takımım sahaya çıkacak. Ben isterim ki Fenerbahçe de tam takım gelsin ve galip gelen kupayı alsın” dedi.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve yöneticiler pazar günü oynanacak olan Süper Kupa maçı için Şanlıurfa’ya geldi. Başkan Özbek, havalimanında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Süper Kupa maçını Şanlıurfa’da oynamanın ayrı bir önemi olduğunu belirten Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, “100’üncü yılın Süper Kupası’nın burada oynanması önemli. 6 Şubat depremlerinden etkilenmiş bir vilayet. O yüzden burada oynamanın ayrı bir önemi var. Burada depremden etkilenmiş kardeşlerimle buluşmak için erken geldim. Burada oynayacağımız maçın geliri de depremzedelere vereceğiz. Bölge insanının Fenerbahçe – Galatasaray derbisini izlemesi çok önemli. Fenerbahçeli Galatasaraylı futbolcuları bölge insanının seyretmesini çok önemsiyoruz. Biz buradayız, takımım da yarın geliyor. Umarım Fenerbahçe de gelecek. Bazı şeyler duyuyorum ama bunun pek doğru olduğunu düşünmüyorum. Duyduklarımıza bakılırsa Fenerbahçe’de aklıselimin galip gelmesi, bölge insanının bu maçı seyretmesine fırsat vermeleri lazım” ifadelerini kullandı.

Özbek, “Bu maç oynanması gerektiği gibi Şanlıurfa’da oynanacaktır. Maçın oynanması lazım. Galip gelenin de kupayı alması lazım. Bunun dışında bir sürü senaryo konuşuluyor. Herkes bir şey söylüyor. Bunları doğru bulmuyorum. Benim takımım sahaya çıkacak. Ben isterim ki Fenerbahçe de tam takım gelsin ve galip gelen kupayı alsın” diye konuştu. 

Beklentilerinin Fenerbahçe’nin maça A takımla çıkması olduğunu aktaran Dursun Özbek, “Onun dışındaki olaylar ne Türk futboluna yakışır ne 100’üncü yıl Süper Kupası’na yakışır. Başka şekilde anılması, başka şekilde Türk futbol tarihine geçmesi doğru olmaz. Pazar günü inşallah güzel bir maç olur. Söylenenlerin, gazetede yazılanların, sosyal medyada yazılanların doğru olmadığını, bölge insanlarını bundan mahrum etmemek gerek” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir