Otomobilde ÖTV Muafiyeti Kalkıyor mu Sorusunu Bakan Göktaş Yanıtladı

%90 ve üzeri engelli ya da uzuv kaybı bulunan vatandaşların yararlandığı ÖTV muafiyetinin kaldırılacağı ile ilgili haberler uzunca bir süredir gündemdeki yerini koruyordu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Mahinur Göktaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, gerçekleştirilen Kabine Toplantısı’nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

ENGELLİ VATANDAŞLAR BU HAKLARINDAN MAHRUM KALMAMALI

Bakan Göktaş, engellilere yönelik ÖTV’siz araç desteği konusunda yeni bir düzenlemenin yapılacağı yönündeki soru üzerine, engelli vatandaşların bu konuda kazanılmış haklarının suistimal edilebildiğine ve bunun kamuoyunda rahatsızlık oluşturduğuna dikkati çekti.

Bununla ilgili engellilerden çok sayıda şikayet ve ihbar aldıklarını belirten Göktaş, bu konuda yeni bir düzenlemeye ihtiyaç duyulduğunun çok açık olduğunu söyledi.

Engellilere yönelik desteklerin, avantajların suiistimaline seyirci kalmayacaklarının altını çizen Göktaş, “Engelli vatandaşlarımızı mağdur edecek herhangi bir düzenlemeyi asla hayata geçirmeyiz. Engelli vatandaşlarımızın araç alımlarında herhangi bir olumsuzluk yaşamamaları ve bu haklarını kullanmaktan mahrum kalmamaları için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” açıklamasında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir